wigig-alliance-logoWi-Fi Aljansas yra ne pelno siekianti organizacija, kuri rūpinasi Wi-Fi sertifikatais įvairiems bevielio ryšio produktams. Jie praneša, kad dabar dirbama prie naujo bevielio ryšio standarto sertifikavimo – WiGig. Šis ryšio standartas dar bus žinomas kaip 802.11ad.

Greit pasirodysiantis WiGig standartas pasiūlys stipriai išaugusį greitį – net iki 8 Gb/s – ir galės prilygti laidiniam ryšiui. Be to, įrenginiai, palaikantys tokį duomenų siuntimo būdą, beveik neturės gaišties, kurią turi dabar naudojami Wi-Fi standartai. Kadangi taip stipriai išaugs bevielis duomenų pralaidumas bei sumažės gaištis, tai ateityje virtualios realybės įrenginiai galės atsikratyti laidų.

Bet viskas nėra tobula. Norint išgauti tokius didelius duomenų perdavimo greičius, tai vyksta 60 GHz dažniu, kas lems, jog spartus ir be gaišties ryšys bus užtikrinamas tik iki dešimties metrų atstumu. Šis minusas turi ir teigiamų pusių, į tokį bevielį tinklą bus labai sunku įsilaužti jei nesate pačiame name, nes lauke jis tiesiog neveiks. Tai vyksta todėl, kad 60 GHz dažnis itin sąveikauja su atmosfera ir praranda savo stiprumą labai greitai.

oxygen-interference

60 GHz dažnio kitas privalumas yra tas, jog įrenginiai, veikiantys tokiu dažniu, beveik netrukdo vienas kitam, ne taip, kaip veikiant dabar paplitusiems 2.4 GHz ar 5 GHz dažniams. Prietaisai su WiGig taip pat palaikys ir duomenų perdavimą 2.4 GHz ir 5 GHz dažniu.

Tikimasi, kad jau 2017 metais į rinką pateks apie 180 mln. telefonų, kurie palaikys naująjį WiGig standartą.

 11ad-mobile-use-cases1 wigig-9-638


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.